Zajęcia rewalidacji-terapia wielozmysłowa

Zajęcia rewalidacji-terapia wielozmysłowa

Przygotowanie masy solnej.

  1. Robimy masę solną: 1 szklanka mąki, 0,5 szklanki soli, woda – ok. pół szklanki (dodajemy stopniowo, wyrabiamy tak żeby powstała plastyczna masa ). Poszczególne produkty łącznie z wodą umieszczamy w pojemnikach. Można dodać trochę barwnika spożywczego lub pokruszonej kolorowej kredy – to zależy od Was.
  2. Masa solna przyda się nam do różnych działań:
  3. Układanie z koralików/ nasion grochu/nasion fasoli i innych na masie solnej różnych wzorów/obrazków. Można wykorzystać tematykę jesienną i odcisnąć liście, ozdabiać kasztanami i żołędziami itp.
  4. Lepić z masy solnej 
  5. Wycinać foremkami różne kształty.

To zadanie na 20 – 30 min. Proszę pamiętać żeby dziecko aktywnie uczestniczyło w przygotowaniu zadania i posprzątaniu po nim.

Celem tego zadania jest uaktywnianie ośrodków mowy poprzez małą motorykę oraz motywowanie dziecka do artykułowania dźwięków, samogłosek, sylab. Podczas czynności przygotowywania masy jak i zabawy nią a także sprzątania należy dużo opowiadać o tym co robimy oraz zachęcać do wydawania dźwięków np. oooooo! Jaka miękka masa! Określamy również cechy składników masy np. : biała, miękka, puszysta mąka, chropowata sól. Dziecko może powąchać, posmakować , dolać wody, zamieszać. Proszę zwrócić uwagę jak wówczas się zachowuje.

Masę solną można używać wielokrotnie pod warunkiem owinięcia w folię i przechowania w lodówce. Można też wykonane „dzieła” ususzyć.

Miłej zabawy!

UWAGA RODZICE

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26.03.2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 w  terminie od 29.03. 2021 do 18.04.2021 ograniczone zostaje funkcjonowanie przedszkola.

Wyjątki w pracy placówki stanowią:

oraz dzieci osób uwzględnionych w powyższym rozporządzeniu tj osób którzy:

Osoby upoważnione do korzystania z opieki nad dzieckiem w przedszkolu, które ze względu na obowiązki zawodowe wymienione wyżej, nie mogą zapewnić dziecku opieki proszone są o napisanie wniosku i przesłanie go drogą mailową na adres poczta@przedszkole3.swinoujscie.pl. lub dostarczenie go do placówki najpóźniej w momencie przyprowadzenia dziecka  do placówki.

Wzór wniosku:

„Na podstawie §2 ust. 4 pkt. (1 lub 2 a – k) Rozporządzenia z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wnoszę o objęcie mojego dziecka (imię i nazwisko dziecka) zajęciami w przedszkolu.”

                                                                                      Data i podpisy rodziców, opiekunów

Uwaga:

                                   Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Żaglami” w Świnoujściu

Wioletta Szłapka

Skip to content