Nasze Grupy

Kropelki

Dzień Dobry

Witają Was Kropelki – czyli grupa dzieci 3-letnich! 14 dziewczynek i 11 chłopców. Jesteśmy wesołą gromadką, która po Wielką Przygodę, wyruszyła „Pod Żaglami” Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świnoujściu, we wrześniu  2019 r. Szybko poczuliśmy się tu jak w domu. Wraz z Kapitanem – Panią Wioletką, Zastępcą Kapitana – Panią Edytką, Pierwszym Oficerem – Panią Mariolką, żeglujemy szlakami rozwoju: fizycznego, emocjonalnego, intelektualnego i społecznego odkrywając „podstawy Żeglowania przez Życie”… Dzięki Drugiemu Oficerowi – Pani Grażynce i Bosmanowi – Pani Wioletce, wiemy, że z każdej strony możemy liczyć na wsparcie i Pomocną Dłoń. Nasze panie mówią , że każda KROPLA ma wielką moc, bo potrafi wydrążyć skałę. Dobrze jest czuć, że nasi Wychowawcy dostrzegają  w Każdym z Nas potencjał i moc 🙂

Wszystkich pozdrawiamy Ciepło i Serdecznie – KROPELKI 🙂

Muszelki

Jesteśmy w przedszkolu już drugi rok. W tym roku uczą nas panie: Dorotka i Ula. O salę dba pani Basia. Jest nas 25 osób: 13 dziewczynek i 12 chłopców. Od września mamy nową koleżankę- Anastazję i kolegów: Czarka i Franka. W dalszym ciągu zamierzamy zdobywać wiedzę i umiejętności poprzez zabawę, rozwijać dziecięce zainteresowania w trakcie zajęć, warsztatów i wycieczek. Coraz pilniej pracujemy na zajęciach. Chętnie uczymy się nowych rzeczy i utrwalamy wiadomości i umiejętności, które już zdobyliśmy. Z naszymi paniami lubimy liczyć, śpiewać, tańczyć, słuchać opowiadań, malować, rysować lepić i wycinać. Po intensywnej pracy rozwijamy naszą kreatywność podczas zabaw swobodnych.

Perełki

To My,  PEREŁKI,  grupa czterolatków!

Wita Was 14 dziewczynek i 11 chłopców. Naszą grupą opiekują się Pani Izunia i Pani Beatka, a pomaga im Pani Dorotka.  My, Perełki to radosne i ciekawe świata dzieciaki, który poznajemy poprzez zabawy dydaktyczne, tematyczne i konstrukcyjno-manipulacyjne. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznawania siebie, dostrzegania innych oraz poznawania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu. Staramy się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Jesteśmy zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny. Nasze dziewczynki pięknie malują, prace są staranne, pomysłowe i barwne. Chłopcy, zaś  uwielbiają zabawy konstrukcyjne, tworząc wspaniałe budowle. Bardzo lubimy wspólne zabawy, podczas których wymieniamy się zabawkami i pomysłami. U nas nikt się nie nudzi i nie marudzi. Bardzo lubimy różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  na sali gimnastycznej, w sali przedszkolnej lub na placu zabaw. Przedszkole to nasz drugi dom, a pobyt w nim to czas przyjemności i wszechstronnego rozwoju. Czujemy się tu bezpiecznie i swobodnie. Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości, z łatwością sprostamy wszystkim wyzwaniom w poznawaniu pięknego świata.

Rybki

„Rybki”- 5 – latki to my!!! Jak ten czas szybko leci… Jakie duże z Nas już dzieci!!! …25 RYBEK – dzielnych chwatów, 14 dziewczynek i 11 chłopaków. Wczoraj maluchy – w oczach pełno łez, Dziś – przedszkolaki – średniaki, Gotowe ruszyć w rejs… 2019/2020 W naszym przedszkolu możliwe są cuda, tu można być artystą, tu wszystko się nam uda! Tu nigdy się nie nudzimy, wspólnie z paniami piosenek, wierszyków i innych ważnych rzeczy się uczymy. Lubimy puzzle, układanki i najprzeróżniejsze kolorowanki. Słuchamy bajek, opowiadań i znajdujemy czas, by o przyrodę dbać. Po drugim daniu do domu wracamy, ale następnego dnia znowu uśmiechnięte buzie mamy, bo się z panią Beatką, Ulą i Jolą witamy. Bo przedszkole uczy, bawi nas, bo w przedszkolu szybko mija czas. Jeszcze o jednym wspomnieć chcemy, mamy swój „kontrakt”, którego przestrzegać umiemy (staramy się), a jak deszcz nie pada to w naszym ogrodzie bawi się „Rybkowa” gromada. Bardzo się lubimy, często wyprawiamy w przedszkolu urodziny, wtedy pani o nas bajkę opowiada, bo każdy chce być bohaterem, co ze smokiem „gada”. Kontrakt dobrego kolegi:  1. Jestem uprzejmy, miły, koleżeński; 2. Jestem gotowy do pomocy innym; 3. Nie mówię brzydkich słów; 4. Jestem czysty; 5. Używam czarodziejskich słów: przepraszam, dziękuję, proszę; 6. Nie skarżę, 7. Słucham rodziców, opiekunów i nauczycieli. Naszym mottem jest: „Zabawa jest nauką, Nauka zabawą, Im więcej zabawy Tym więcej nauki.” Glenn Doman

Sternicy

Ahoj! To my –  „STERNICY” –  wspaniała gromada 5 – latków.

Już trzeci rok chodzimy do przedszkola i czujemy  się tu wspanialeW grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się wszystkim, co nas otacza.

Dużo czasu spędzamy  na nauce, wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu swoich umiejętności i zdolności. Doskonale znamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, jesteśmy dla siebie mili,  szanujemy swoją pracę i pracę kolegów.

Kochamy śpiewać i tańczyć, bawić się w aktorów, chętnie też malujemy, rysujemy, wycinamy, kleimy i lepimy z plasteliny. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania. W naszej grupie pracują p. Wandzia, p. Edytka i p. Renatka.

Marynarze

MARYNARZE to my, jesteśmy najstarsi w przedszkolu. Po wakacjach idziemy do szkoły, ale zanim to nastąpi to wspólnie będziemy się bawić w naszej nowej sali. Nasza grupa to 12 dziewczynek i 13 chłopców. Wspólnie poznajemy otaczający nas świat. Odkrywamy nowe drogi dydaktyczne z których każdą prowadzi do kolejnego etapu naszej edukacji SZKOŁY. Przewodniczkami w tej podróży są nasze panie Wioletka i Wiesia, wspólnie na pewno bezpiecznie i z plecakiem pełnym wiedzy i umiejętności dotrzemy do wyznaczonego celu. Ahoj Marynarze.